| Roberta00 a întrebat:

Cum pot scoate petele de picatura de pe gresie?

Răspuns Câştigător
| RoxAnana a răspuns:

Cu apa calda si domestos

4 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Incearca sa freci cu o perie rezistenta, de sarma si cu Cif sau Domestos.

O seara placutahappy

| ChocaholicBi a răspuns:

Acetona dizolva lipiciul. Incerca cu ea. Pune acetona pe o vata si freaca unde sunt petele. La mine a mers. Succes! Funda?

| IoanaJoker a răspuns:

laughing. cu o noua gresie tongue. inmoaie sau da cu cif, domestos. incearca mai multe.

| NoBoDy_9430 a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare, dar nu era cu picatura era cu un superglue.
Am folosit acetonabig grin

P.S.Era puternica superglue-ul acela...deci s-ar putea sa mearga si cu picatura