| Zuse a întrebat:

Cum aleg vata pentru profile gipscarton?
Profilele au 3cm grosime, trebuie sa gasesc vata cu aceasta grosime sau poate fi si mai groasa dupa care o presez la aplicarea gipscartonului?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Folosesti vata de 5cm, insa nu e in regula sa o indesi in spatiu de 3, asa ca poti monta profilele UD la o mica distanta de zid, cu bride reglabile.

Vezi aici:
https://www.misiuneacasa.ro/......ud-de-3-cm

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Folosesti vata de sticla, la sul, de cea mai mica densitate. La vata bazaltica sa nu te gandesti, ca iti va curba rigipsul sau chiar il va scoate din suruburi.