| mgxxtreme13 a întrebat:

Cum 'arata' o izolatie etansa in baie?(prize, lumini, intrerupatoare )

5 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Normele de protectie, interzic montarea de prize de 220 v in baie.Doar 24 v este permis. Daca totusi te risti, monteaza priza antigron(acelea cu capac si garnitura).

regis
| regis a răspuns:

Arata ca naiba, pentru ca este o adunatura ciudata de termeni. Ce fel de izolatie? De ce etansa? Care este legatura dintre izolatie si cele insirate in paranteza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai nene, s-au inventat disjunctoarele diferentiale, cam de mult timp laughing Ce fel de izolatie mai vrei, fono/video? Nu mai conteaza tensiunea (amperaj) de lucru, conteaza cat esti dispus sa platesti pentru siguranta vietii tale, prietene. Daca vrei sa mergi "pe sistem vechi", iti recomand componente ANTIEX, exact ca-n fabrici si uzinewinking

regis
| regis a răspuns:

Multumesc pentru votul stupid. Dupa felul in care ai formulat intrebarea, venind de la tine este un compliment.

| mgxxtreme13 explică:

@ regis: izolatie pentru instalati electrica impotriva umezelii si apei! theee!