| mabuhay a întrebat:

Cum as putea sa-mi intretin mai bine florile, le pun dimineata si seara putina apa.Ce le-as mai putea pune pentru a creste mai frumos, sa dea un randament mai bun? Multumesc. Ofer fundita pentru cel mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In general problema o constituie udatul.Cea mai buna solutie ar fi ca plantele sa aiba sub ghiveci o farfurioara in care sa le pui apa, sa-si ia singure dat au nevoie, prin gaurile din ghiveci, iar la fundul fiecarui ghiveci inainte de a pune pamantul, sa pui 2-3 cm.de nisip. Poti folosi si un insecticid special, iar frunzele sa fie curate.Au nevoie si de aer curat, nu doar de lumina.

| AleGsZ a răspuns:

Baleg...ingrasamant natural!

| mabuhay explică (pentru AleGsZ):

Tin florile in apartament.

| bellatrix24 a răspuns:

Le poti pun ingrasamant si sunt niste batonase cu tot felul de saruri pentru plante.

| mabuhay explică (pentru bellatrix24):

De unde cumpar ingrasamantul asta?

| bellatrix24 a răspuns (pentru mabuhay):

Este in supermarketuri sau in DM.