| melanya a întrebat:

Cum aș putea să transport o floare în ghiveci ca să nu se rupă?
Ar fi bine dacă aș pune-o într-o cutie de carton sau într-o sacoșă mare?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai simplu e să le înfoliezi, cu grijă, individual.

| Lukasssz a răspuns:

Cat de mare e ghiveciul actual?

| melanya explică (pentru Lukasssz):

Am mai multe flori în ghiveci pe care vreau să le duc în alt apartament.
Am și flori mai mici, am și flori "curgătoare". Nu aș vrea să le rup când le transport.

| dinaprilie a răspuns:

Depinde de floare si de cat "iese" in afara ghiveciului. O poza ar fi fost buna sa vedem.

| Ka0ru a răspuns:

Daca e o floare inalta (cum ar fi o orhidee) si ai posibilitatea pune-i un bat adanc in pamant si bine ancorat de care sa o legi finut cu niste sfoara subtire cat sa nu "joace" floarea cat e transportata. Poti combina asta cu ideea cu cutia doar sa o lasi descoperita deasupra ca sa-si ia floarea doza de lumina daca e lung drumul.