| Zahatei_Violeta_1978 a întrebat:

Cum calculez lungimea și lățimea unui hol?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Masori una din diagonale si unghiul format de aceasta cu lungimea holului. Înmulțind sinusul unghiului cu lungimea diagonalei, vei obține lungimea holului. Pentru a calcula lățimea, înmulțești lungimea diagonalei cu cosinusul aceluiași unghi.
Funda?

| relian a răspuns:

Mai aveti fratelaughing pai nu va laudati voi ca romanu e bun la toate,ca romanu e cel mai destept,cel mai frumos, cum de vii sa intrebi asa ceva laughing
Daca tu crezi ca lungimea si latimea se calculeaza am ajuns deja praf laughing dar praf nu din ala de stele, prafu din aspirator laughing rau au mai ajuns romanii, pe zi ce trece parca nu imi vine sa cred unde sa ajuns, sau ce a ajuns lumea asta.Asa ca idee cate clase ai? Sau ai sarit peste scoala laughing

| relian a răspuns:

A venit sfarsitul lumii si noi nu stim? laughing sau esti sora cu Prim ministra RO? laughing laughing

| johnnny123 a răspuns:

Este o întrebare-capcană?
Ai auzit de un dispozitiv numit "ruletă"? Sau de orice alt instrument de măsură din ultimele două sute de ani?

| kar1GaNNN a răspuns:

Cu pasul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măsori cu un metru lungimea (exemplu 2, 47 metri).
Apoi lățimea (exemplu 1, 12 metri)
Iei un calculator (vezi că ai calculator și pe telefonul mobil) și înmulțești lungimea cu lățimea (dar în loc de virgule trebuie să folosești punct).
Rezultatul va fi suprafața (în metri pătrați).
Succes happy

P.S.
Dacă nu dai fundă, trimit țiganii din Ferentari să-ți măsoare holul.

| Anonima6789777 a răspuns:

Cu o ruletă.

| tottoshi a răspuns:

Le masori!

| TheNightWolf a răspuns:

Cu snitele