| RainbowCat a întrebat:

Cum imi pot scoate verdeata de pe degete de la nuci? Am incercat cu spirt, cu sare de lamaie cu clor cu de toate si nu iese! Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Ana878 a răspuns:

Pui intr-o farfurie apa fierbinte, apoi adauga 1 pliculet de sare de lamaie, apoi pune dero si tine mainile in pa vreo 5-6 minute m dupa care cu periuta de ungi te freci pe degete happy sper ca te-am ajutatwinking

P.S. Si eu am incercat si a iesit, daca nu din prima, din a doua sigur iese happy

6 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Incearca cu piatra ponce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sare de lamaie, amesteci un pachetel de sare in 200gr apa si te freci cu ea pe maini ( sau zeama de la o lamaie) dupa care te speli frumusel pe maini cu sapun si apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cu zeama de lamiie. Dar nu iese de prima data. Mai spala si niste rufe cu mina si, in 2-3 zile iese.

| LIN2010 a răspuns:

Cu hipoclor'' Ace'', trebuie sa freci energic pana simti reactia chimica de incalzire, apoi clatesti si repeti de mai multe ori. Dupa aceasta sa folosesti neaparat o crema de maini cu glicerina, sa-ti protejezi pielea, in 3-4 zile cu perseverenta sigur vei reusi sa ai mainile curate.Succes

| AndreeaRox a răspuns:

Alte metode nu cred ca mai sunt. Data viitoare foloseste manusi :p

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Clor apa si piatra ponce.