| sudenta a întrebat:

Cum iti dai seama ca farfuria este clatita ca lumea fara sa mai ramana dero?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

O lingi și vezi ce gust are.

| johnnny123 a răspuns:

M-aș fi așteptat la asemenea întrebare de la un copil de 8 ani, în niciun caz de la cineva care "a terminat facultatea de economie cu master cu tot".

Acum pe bune, ai un master și nu știi să speli o farfurie? Iar această problemă ți se pare atât de dificilă încât cauți răspunsuri pe net?

Oricum, pentru cultura ta generală, detergenții de vase sunt concepuți în așa fel încât să nu pună în pericol sănătatea oamenilor chiar dacă mai rămân concentrații slabe de reziduuri. Nu sunt ca soluțiile de desfundat conducte.

| Lioana a răspuns:

Nu poti sa-ti dai seama daca o farfurie are 0% urme de detergent pentru ca urmele minuscule ramase nu pot fi depistate. Poti insa sa pipai farfuria si daca tu simti la atingere ca nu e alunecoasa atunci e ok.
Daca tu vrei sa verifici farfuriile la scoaterea din masina de spalat sunt sanse mari sa nu fie clatite bine. Eu cel putin asa simt cand le scot din masina.

| gogu220 a răspuns:

Dai cu degetul pe ea, dacă alunecă mai clăteşti, dacă face scârţ, e clătită şi o pui la uscat.

Răspuns utilizator avertizat
| danaieladaniela a răspuns:

Vasele nu se spala cu dero in primul rand
le latacesti in apa curata

| AndreiMSV a răspuns:

Dero nu e pentru haine? Poți încerca și cu Savex sau Ariel :-)) eventual cu clor.