| bleakk a întrebat:

Cum scap de petele albe de dero care raman pe tenesii negrii? Sau cum fac sa nu mai ramana pete

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu i-ai clătit bine, trebuia să-i lași un timp în apă rece.
Acum, ia o bucată de material, o cârpă, care nu îți mai trebuie, o înmoi în apă rece (fără săpun!), și freci bine petele de detergent, uscate pe teniși. Apoi, iar înmoi, iar freci, până scoți complet, detergentul. Și apoi, îi lași la soare, pentru a se zvânta apa.

4 răspunsuri:
| Darius392 a răspuns:

Foloseste mai putin detergent, petele sunt detergent uscat.

| Joker11 a răspuns:

Foloseste mai putin detergent, petele sunt detergent uscat.

| Adolescenta a răspuns:

Nu ai clatit suficient de bine. ALternativa ar fi sa speli cu sapun, e la fel de bun si se curata mai usor

| DicSiDicS a răspuns:

Incearca sa folosești mai multa apa. Nu ai indepartat tot dero, de-aia au ramas pete albe.