| Theshadow47 a întrebat:

Cu ce se curata petele de autobronzant de pe piele? Raman pete si se vad ca rugina..help :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu lamaie! te dai cu suc de lamaie pe zona cu "rugina", dar ai grija sa te dai cu crema hidratanta pentru ca si arde putin pielea. nu ma refer la arsuri ca cele solare, dar pentru piele nu e prea ok.

| Theshadow47 explică (pentru anonim_4396):

Am inteles, mersi frumos happy

2 răspunsuri:
| nodeerskulls a răspuns:

Nu prea ai cum, sa stii.

Am facut si eu o tampenie cu autobronzantul acum cativa ani, si a trebuit sa suport o luna intreaga sa stau cu pielea ca blana de tigru.

Petele se pot ameliora insa, exfoliind pielea. Depinde de tipul de autobronzant, dar daca te exfolieze se duce macar "stratul superior" al petei.