| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face sa usc un trandafir si sa ramana tot asa fara a-i cadea petalele?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! toti trandrafirii care ii aducea prietenul ficei mele erau dati cu sclipici, si eu nu aruncam ii pastram facusem o colectie de 20 de trandafiri, au rezistat 2 ani. pana cansd a facut curatenie fiul meu si ia aruncatcrying deci ii dai cu un fixativ cu sclipici.

| eek a răspuns:

Era ceva gen...apa cu zahar mult...si sa stropesti cu o chestie de aia de al vreun spray de geamuri pe floare nu stiu de cate ori pe zi.stai sa caut si iti zic

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Cu o pensula dai cu atentie sa nu rupi petalele cu lac de mobila incolor(pe tija, frunze etc)incearca si cu spray fixativ e mai usor, dar nu tine la fel de mult.sau ntai leaga-i cu o panglica si atirnai cu capul in jos sa se usuce si dupa ce s-au uscat bine dai cu un spray special pentru. flori uscate (un glue ).

| nyko06 a răspuns:

Buna, il poti face cu fixativ si va ramena asa pe veci, e testata metoda happy, fuctioneaza crede-ma.