| shamanka3000 a întrebat:

Cum pot recunoaste daca marmura si granitul sunt de buna calitate? Cineva mi-a spus ca sa lasi pe o bucata de marmura o bucata de lamaie 30 min si daca nu se pateaza atunci ea este de calitate. Este adevarat? Voi ce parere aveti? Va multumesc pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Marmura si granitul sunt pietre naturale, ce poate fi de calitate buna sau proasta in compozitia lor?
Calitatea la acest gen de materiale presupune ca placile sa fie frumos si egal taiate, sa fie toate din acelasi bloc de piatra, altfel apar diferente mari de nuanta, sa aiba un aspect placut ochiului si... cam atat. Nu va veni nimeni sa iti puna lamai pe jos prin casa, dupa cum nu te vad nici pe tine mergand prin magazin cu ladita de lamai in brate.

1 răspuns:
| Gabriel_8187 a răspuns:

Este adevarat