| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot repara/astupa crapaturile din beton?

6 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Se face nisip amestecat cu ciment

| Ben. a răspuns:

Dc sunt mari trebuiesc umplute cu calti si apoi netezite q un pic de mortar.

| bobocandrei a răspuns:

Depinde de locul in care ai crapatura, unghiul crapaturii (adica directia), si apoi motivul crapaturii...in functie de datele astea ti se poate spune daca TREBUIE sa folosesti o metoda de consolidare (suprabetonare la placi si camasuiala sau diafragma la pereti) sau pur si simplu lapte de ciment...consulta un specialist...casele nu sunt jucariihappy

| csintalan a răspuns:

...depinde de adancime, loc, ...atentie la rezistenta,...

| sese a răspuns:

Depinde:
pe orizontala (platforma, drum.) cu mastic de bitum
pe verticala (cladiri si alte constructii) -cu rasini speciale, mortare speciale, beton

| ion_6478 a răspuns:

Pune o plasa peste, iar apoi toarna o sapa semi umeda cat de suptire 4-5 cm