| abc_nelu a întrebat:

Cum scoatem petele de ruj din covor?

Răspuns Câştigător
| rael a răspuns:

- umezeşte pata cu alcool, apoi freacă bine cu cârpa până când aceasta rămâne curată.
-frecati pata cu o carpa imbibata cu apa oxigenata, diluata usor cu apa.

3 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Poti incerca cu Biocarpet/Vanish pt.covoare sau cu un aparat cu aburi.Depinde care iti este mai la indemana...

| MihaiA a răspuns:

Incearca ori cu putin Vanish aplicat direct pe pata, daca nu, exista BioCarpet, isi face foarte eficient treaba. eventual si`un pic de dero.

| alexandracoroi a răspuns:

Duci covorul la spalatorie, ca altfel intinzi pata pe covor si nu e bine. eu mi-am dus covorul din sufragerie la top clean si a fost super, mi l-au curatat foarte bine. sper sa ajute