| razvan75 a întrebat:

Cum se curata cada de baie din fibra de sticla jumate cada este galbena?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Toarna Domestos peste partea ingalbenita, cu foarte mult, lucreaza pe bucati, sa nu ajunga la scurgerea din inox solutia, o poate degrada.Lasa-l putin sa actioneze si freaca cada cu un burete de bucatarie vechi(cu partea abraziva), dupa ce ti-ai pus in manusa in mana-cam"inteapa" Domestos-ul.Clateste cu apa calda multa si gata.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Sunt cam dificil de curatat si se zgaraie rau.

| япончик a răspuns:

Incearca ceva foarte speceal, daca e ingalbenita de mult timp, greu vei inalbio

| accescrang a răspuns:

Cillit Bang pentru obiecte sanitare.

| Draghia_Razvan_2000 a răspuns:

Eu am incercat cu bicarbonat de sodiu si apa, dar nu era pe jumatate ingalbenita, aparusera doar cateva pete. Am gasit si alte solutii la adresa: http://drapo.ro/cum-se-curata-o-cada-de-baie-din-fibra-de-sticla/