| dragu_claudiu a întrebat:

Cum se curata filtrul de cafea?

Răspuns Câştigător
| dalea a răspuns:

Chiar in cartea tehnica a filtrului este recomandat ca de 2-3 ori pe an, in functie de duritatea apei in zona sa se procedeze dupa cum a spus mihaiela76, sa nu asteptam sa se umple de tartru.

2 răspunsuri:
| crisa a răspuns:

3 parti otet, 1 parte apa. Aplic si eu aceeasi reteta ca a mihaelei76.winking

| mihaela76 a răspuns:

Umpli vasul de apa cu otet si lasi filtrul sa mearga pana la final. Apoi umpli vasul de apa de doua ori si gata (mai mult pentru clatire)... Nu mai ai nici o problema.