| anonim_4396 a întrebat:

Cum se curata rosturile gresiei din baie?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu le curat cu periuta de dinti cu Cif.

| raisabanea a răspuns:

Cica exista in comert un produs, pe la Carrefour. Dar sa-ti spun cum fac eu. Pun din cand in cand 2-3 ori pe an Domestos pe rosturi, las 15-20 minute usa inchisa si geamul deschis, dupa care spal domestosul si gata. Dar miroase cam tare clorul. Trebuie sa speli foarte bine si sa aerisesti.

mlm
| mlm a răspuns:

Cu Sano, este un detergent pe baza de clor, curatale cu Sano si cu o periuta mica, vei vedea ca va da rezultate.Bafta.

| nicky a răspuns:

Pulverizez Triumf Forte Universal degresant, astept sa actioneze aproximativ 5 min dupa care limpezesc cu apa curata. Incearca si tu.

| floryroscata74 a răspuns:

Eu le curat cu o perie si cu cif, domestos sau solutii care contin clor

| floryroscata74 a răspuns:

Eu le curat cu o perie cu detergenti care contin clor. cu cif,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu solutii anticalcar tip calgon, cele de la sano sunt foarte bune.cu detergent si clor. se foloseste o periuta sau un burete foarte aspru tip-scotch.nu folosi substante corozive, pot ataca smaltul gresiei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu apa si burete