| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai eficienta metoda de a curata rosturile dintre placile de gresie si faianta?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Nu de mult au aparut produsele din gama SANO sint foarte bune si eficiente pentru toate rosturile, gresie, faianta, obiecte sanitare.Incearca si ai sa vezi ca vei fi multumita de el.Succes.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu hipoclorura ("hipo") concentrata, aplicata cu pensula si spalata dupa un timp cu apa multa.
Daca nu, scobirea rosturilor si refacerea cu silicon de culoarea preferata.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cu Cif si periuta de dinti.

| nicky a răspuns:

Incearca Triumf Forte Degresant, e cu pulverizator si face minuni. Pulverizezi suprafetele care vrei sa le cureti, lasi putin sa actioneze si stergi cu curat.

| videoblog a răspuns:

Incearca bref, cilit, si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Detartrant diluat cu apa si frecat cu o periuta de dinti, trebuie clatit repede pentru ca ataca smaltul faiantei, nu amesteca clor si detartrant pentru ca vaporii sunt foarte toxici, deschide geamul de la baie sau bucatarie si pune-ti manusi, daca solutia este prea tare manusile se pot topi

| simo a răspuns:

Eu reusesc cu solutie de clor pe care o pulverizez cu ajutorul unui recipient de solutie de sters geamuri.
chiar are efec