| anonim_4396 a întrebat:

Cum se ingrijesc florile de camera, vara cand e cald, sa nu se ofileasca?

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Fiecare floare are specificul ei de udare si ingrijire, dar la modul general se tin intr-un loc aerisit si foarte luminos, nu se vor expune direct in soare, se va pune ingrasamant (pulbere sau lichid) dupa indicatii si vor fi udate mai des fiindca pamantul se usca foarte repede.

| ed23tm a răspuns:

Le pui la umbra
si le uzi foarte des

| STARRINGDiva a răspuns:

Trebuie sa le tii la umbra! Daca pamantul e ferbinte nu le pune apa ca mor! Pe timp de vara pune apa florilor doar noptea happy

| danutzalbes a răspuns:

Salut! Florile mele mai mici le pun in fereastra iar cele mari le tin in casa langa fereastra. Cele din fereastra le ud doar seara sau dimineata pana nu da soarele, aproape zilnic, iar cele din casa le ud cam de doua ori pe saptamana.Eu stau la parter si am gard viu in fata geamului, dar oricum bate soarele pe ele. Ce e cert sa nu le uzi cand e soare ca o sa se "opareasca". Daca ai loc in casa, tine-le in casa si nu va fi problema, insa eu zic ca e mai bine sa le scoti afara, stau ele destul in casa iarna si e pacat sa nu le scoti acum cat e vreme buna.Bafta multa!