| PfloO a întrebat:

Cum se lipesc corect acele autocolante pe geam?

Răspuns Câştigător
| ralucaella28 a răspuns:

Metoda este simpla:
1.cu un spray de geamuri, se sterge sa fie curat;
2. se stropeste cu acelasi sprey geamul sa fie umed, nu trebuie sa curga, este suficient sa fie stropit pe toata suprafata;
3. se dezlipeste folia de la un colt, si in timp ce o dezlipim pe toata, cu acelasi spray se stropeste folia care o aplicam, sa fie toata umeda;
4. se fixeaza folia cu grija, sa te incadrezi in chenar, apoi de la jumatate se incepe acea raschetare cu cardul si cu servetel, hartie igienica...ce aveti incet, nu trebuie apasat tare ca sa puteti scoate eventualele bule ramase
5.in cazul unei folii mai groase, a unui geam curbat, bule care persista daca nu ati lapast tare, se poate folosi un uscator de par.

1 răspuns:
| Rachetul a răspuns:

Pe parbrizul masinii sau pe ce?