| Gabriel_Grigore_1994 a întrebat:

Cum se pune un brad (de craciun) in pamant? Dau funda love struck!

Răspuns Câştigător
| YoPass a răspuns:

1.Sapi o groapa (depinde si de cat de mare e bradul)---(o sapi cam aprox. 20-25 cm)
2.Pui bradul in groapa facuta (o sa prinda radacina)
3.Astupi groapa
Funda?

8 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Nu orice brad de craciun poate fi plantat. Din cate stiu eu, doar cei aclimatizati merg.

| Latinmoon a răspuns:

Trebuie sa aiba radacini :d.
Faci o groapa in pamant si-l plantezi!
Ca orice pomisor.
Conteaza sa aiba radacini ca altfel se va usca:d.
Good luck! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este greu sa faci o groapa intr-un loc (special pentru el: spatiu larg) si sa bagi bradul in groapa (cu radacinile) si sa bagi pamantul peste apoi apa? OK, te inteleg.

| Ramona000 a răspuns:

Faci o groapa in pamant cat sa incapa trunghiul bradului, apoi o astupi si mototolesti bine pamantul

| Al3xutzz a răspuns:

Faci o groapa in pamant cat sa incapa trunghiul bradului, apoi o astupi si mototolesti bine pamantul
SPER CA TE-AM AJUTAT

| flori5 a răspuns:

Pai sincer daca bradul a fost taiat si nu are radacina nu ar fi indicat sa il pui in pamant deoarece oricum nu va rezista.dar daca vrei neaparat faci o groapa dimensiunea sa fie in functie de pom :* succes *

| Torres10 a răspuns:

E greu frate

| adelinaadelinaa a răspuns:

Daca vrei sa tina mai mult are nevoie de radacini daca nu il bagi in pamant si fara radacini...