| Lapusneanu a întrebat:

Cum se seamana castanele comestibile ca sa iasa? Care e tehnologia? Am semanat acum un an si mi-au putrezit toate. La fel am patit si cu migdale si alunele de padure...

3 răspunsuri:
| Oceanborn a răspuns:

Salut. E foarte greu sa cresti pomi din sămânţă. Mult mai mari sanse de succes ai daca cumperi puieţi. Pentru castan poţi gasi la http://www.sweetgarden.ro/castan-comestibil, de exemplu.

| Lapusneanu explică (pentru Oceanborn):

Bine ba. Tu de ce credeai ca cer sfatul...de usor ce e?

| Doctorfishadi a răspuns:

Vor iesi greu, incearca cu un sol de calitate si udat cu apa de ploaie!