| ilinca2002 a întrebat:

Cum stiu daca este casa mea bantuita?

Răspuns Câştigător
| Happy a răspuns:

Eu unul sunt sigur ca pot sa fie asa niste case bantuite.Sa va explic si de ce si ce trebuie facut.Trebuie in primul rand sa vedem si sa aflam istoria acestei case, cine a locuit inainte sa spunem de cand a fost construita.Se poate sa fi fost acolo crime ingrozitoare cu oameni care ori au fost victime ori au fost ei criminali.sufletele acestor oameni nu pot sa-si gaseasca linistea cuvinita in alta parte si raman sa bantuie acolo unde au trait si au locuit sau unde au comis faptele lor fiindca acolo se simt in siguranta sau vor sa se reintoarca pentru ca nu au trebuit sa moara.
este intr-adevar nevoie de un preot dar nu de un oarecare preot ci de un preot care stie sa faca anumite slujba pentru alungarea lor si este foarte greu daca au de aface cu un spirit rau ucigator.
fereasca D-zeu de asa ceva am urmarit si eu multe emisiuni dar m-au terminat cand am vazut ca aceste spirite de obicei se introduc in corpul unui membru de-al casei.Brrrr, D-zeule!

36 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu nu cred in asemenea fenomene paranormale, dar ce te face sa crezi ca ar fi bantuita?

| Domyno a răspuns:

Pai atunci cand o casa bantuita, in general incep sa apara zmei, elefanti care zboara, si sirene ce se transforma in varcolaci la luna plina, a si sa nu uitam de cunoscutele fantome facute din gelatina!
Faceti-va o viata oameni buni! rolling eyes Doamne de mult nu am mai raspuns la o intrebare de acest gen!

| Domyno a răspuns:

Fratilor nu va mai chinuiti sa explicati, ca NU EXISTA FANTOME! Oricum suntem taxati cu STUPID, la raspunsuri!
laughing Domne, mare e gradina TA!

| ed23tm a răspuns:

Cheama un spiritist
cu asta se ocupa

| anonul a răspuns:

Nu exista fantome sau morti vii laughing daca crezi in asa ceva inseamna ca ai o problema sad

| Fragile a răspuns:

Lasa-ma sa-ti spun ceva:
Nu exista case bantuite.Casele bantutie exista numai la americani iar la noi exista Satana si ingerii lui rai. Daca tu esti credincioasa Lui Dumnezeu si Il iubesti el te va proteja.
Sper ca te-am ajutat!kiss

| Fragile a răspuns:

Woodenpints, e stupid! Daca-l pui in fata casei poate sa-l gaseasca cineva si sa-l ea sau sa-l ea.raspunsul tau e nefolositor!

| fryekid a răspuns:

Ai nevoie de 6 preoti sa iti spovedeasca locuinta de 6 ori in 6 saptamani.

| Klara a răspuns:

N-ai de unde sa stii, dar pentru siguranta ta, cel mai eficient ar fi sa chemi popa sa-ti faca o sfestanie, ca poate ascunzi duhuri prin sifonier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, am avut momente cand am crezut ca cineva este cu mine in camera (si eram singura big grin) pur si simplu mi se deschidea usa camerei si troznea gresia, chiar ma sperie, si popa vine in fiecare an. ceva se intampla. help

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar iti dau un sfat ai grija si nu te speria, pentru ca daca te sperii le alimentezi cu energie. daca vrei sa vezi niste cazurii uitate vinerea la ora22:00pana la00:00 pe Discovery Chaneel sa stii ca si eu am avut un caz si m-am uitat la film si am scapat +ca am avut 20 de demoni care ma chinuiau 12 ani! 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am raspuns pentru ca casa mea nu e bantuita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa afli daca casa ta este bantuita imprastie pe jos unde crezi ca este nevoie pudra si vei vedea daca este fantoma deoarece va lasa urme>>>>>nu mint!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand casa mea este bantuita sti ca daca te duci dintr-o camera in alta se face mai frig si usile, geamurile sunt inchise inseamna ca este o fantoma in camera aceea. Dar sa ti seama ca Dumnezeu e cu ti si niciodata nu te va parasi. Dumnezeu sa fie cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa bantuita suna straniu dar cum a spus si un alt comentator mai intai trebuie sa iti dai seama daca e bantuita nu sa te minti singur si sa eviti realitatea dar de obicei casele bantuite sunt casele care au vechime de peste 100 de ani si care au o istorie macabra. daca totusi sunt semne clare ca un spirit te'a invadat locuinta ar fi cazul sa nu stai singur pentru ca atunci cand esti singur esti cel mai vvulnerabil cheama un preot iar daca nici asa nu rezolvi nimic ar fi cazul sa te muti intr'o alta casawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.ma numesc vali si sunt din vatra dornei.eu am fost la tara.stateamintr-o casa mica.parintii mei au hotarit sa ne mutam la o politie veche.peste 3 ani de cand stau aici se rastoarna animalutele mele de pluj, televizorul mi se deregleaza din senin si chiar cand urc treptele se aude tot sus pasi de toc. vreau in casa mea prapadita

| Frrramboise a răspuns:

@ happy...eu cred ca te uiti prea mult la "fenomene stranii" laughing happy
eu nu cred in fantome, nici in case bantuite, dar ador sa ma uit la filme horror! laughing

| TheBlueWolf a răspuns:

Eu sunt sigur ca fenomenele de genul sunt EXTREM de reale...si sunt sigur ca mai sunt persoane care au trait experiente ingrozitoare si acum rad de cei care nu cred.In fn vroiam sa iti zic ca eu sper sa nu fie asa casa ta pentru ca toata viata ta va fi un cosmar.Nici cel mai mare preot nu te ajuta in cazuri de genul CREDETI-MA peacewinking (p.s.NU VA JUCATI CU FOCUL!)

| Mirii (:. a răspuns:

In intuneric poti aprinde o lumanare si daca apare o umbra inseamna ca ai fantome in casa laughing. Dar crede-ma ca nu exista.Sunt doar superstitii.Si nu te mai uita la filme si emisiuni cu fantome ca te sperii.Mai cresti un pic happy.

| Anonimatttt a răspuns:

Cauti fantomele

| lola_2540 a răspuns:

Eu cred ca te-ai uitat la prea multe filme de groaza.big grin

| deutza00 a răspuns:

M-ai intai...cum ti-ai dat seama ca e bantuita? nu stiu cheama preotul big grin

| Iris2709 a răspuns:

Ca a nu iti mai fie frica cheama un preot sa faca o slujba in casa si totul se va rezolva

| alexandercandrei a răspuns:

Prima data trebuie sa vezi daca e chiar bantuita pentru ca daca te minti singur mintea ta ramane fixata pe asta si producea mai multe sentimente si stari.

| DenysCamyl a răspuns:

Eu nu stiu ce sa mai cred deorece uni zic ca exista alti, ca nu ce sa fac? sa cred sa sa nu cred

| DenysCamyl a răspuns:

Nu stiu ce sa mai cred, deoarece uni zic ca exista si alti ca nu?
devi sunt nedumerit. daca are cineva vreun raspuns sa sa-mi scrie! 111pliz

| DenysCamyl a răspuns:

In primul rand multi prieteni mi-au spus intamplari din acestea strani dar daca te gandesti bine vei realiza ca sunt niste mituri ca superstitile,... ce voi inca mai credeti in povesti de copii (pisca negra etc) nu zic ca eu nu cred pentru ca 67% cred, dar nu exista om care sa nu creada sau sa nu ii fie frica. Oricat ai fi de curajos tot ai parte in care iti ie frica. Poti scapa de fantomne (daca exista) ne pasinduti daca stai asa cu sufletul la gura nu e bine si cum se zice de ce rau nu scapi. GLUMEAM SA NU CREDETI ASCULTATIMA si daca credeti nu bagati in seama sentimentul straniu. va pvp pe toti si nu va speriati DUMNEZEU E SUS SI NU VA LASA DE IZBELISTEwinking :*

| stocker a răspuns:

Imprietenestete cu ea si stati de vorba. Poate ca nu te mai bantuie.

| pinkangel_8751 a răspuns:

Eu te cred pentru ca blocul de la scoala mea este bantuit... eu cu nite colegi mergem in el in fiecare zi...ne e foarte teama si nu putem sa zicem la alti pentru ca nu ne cred noi am vrea sa facem spiritism dar nu prea stim si eu caut acelasi lucru