Cum te pregăteşti pentru curăţenia de primăvară?

Primăvara a fost dintotdeauna anotimpul reînnoirii – natura revine la viaţă, vremea se încălzeşte, soarele străluceşte cu mai multă putere, iar oamenii sunt mai veseli şi mai binevoitori. Mai mult decât atât, odată cu venirea acestui anotimp, orice familie îşi face planul pentru curăţenia generală a casei.

Curăţenia de primăvară este o activitate meticuloasă, care cere mult timp şi răbdare, dar şi tot ajutorul pe care-l pot da instrumentele şi produsele de curăţat. Aşa că, ne-am gândit să le facem munca mai uşoară tuturor familiilor care vor să întâmpine acest anotimp frumos cu casa lună şi am lansat noile game Nufăr şi Triumf. Sunt game cunoscute şi îndrăgite de mulţi dintre români, de generaţii, iar acum sunt cu atât mai interesante cu cât Farmec a venit cu produse noi, dar şi cu ambalaje mult mai atrăgătoare, astfel încât să fie remarcate pe orice raft.

Pentru noi contează foarte mult să avem grijă de mediul înconjurător, aşa că vă recomandăm noutatea absolută a acestui sezon: Nufăr Verde în ambalaje reciclabile. Această subgamă conţine produse inovatoare, primele produse de o fabrică din România, cu principii naturale active, fără coloranţi, care se bazează pe formule biodegradabile, cu extract eco-certificat de muşeţel, pH neutru, cu parfum hipoalergenic. Ne mândrim cu ele şi vă recomandăm cu căldură să le încercaţi.

O casă care sclipeşte de curăţenie este acum la îndemâna oricui, astfel încât puteţi să vă petreceţi mai mult timp cu cei dragi, iar toţi oaspeţii care vă vor trece pragul cu siguranţă vor lăuda hărnicia întregii familii.

Farmec.ro

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mă gândesc, să la curățenia de primăvară!

Aș vrea să se facă singură și eu să nu muncesc la așa ceva.

| MrAlex a răspuns:

Cum ma pregatesc?! Stand in pat laughing

| AndyDeiu a răspuns:

Stind in pat rolling on the floor La asta nu v-ati gandit rolling on the floor

| SSWK a răspuns:

Eu, pentru curatenia de primavara, ma pregatesc cu: ghete calduroase, de iarna, haine cat mai groase si multa caldura in calorifere, plus alte echipamente care genreaza caldura.
Atunci cand primvara va sosi, adica prin luna iunie, ma voi pregati de curatenia de primavara.
Va dorim vizionare placuta la noul episod: iarna pe val, reloaded.
Noapte buna!

| Lorenuta2000 a răspuns:

Chiar nu nteleg de ce curatenia trebuie facuta primavara. Ar trebuie facuta in fiecare anotimp, poate chiar de fiecare data cand ni se pare ca locuinta sau un loc din ea arata jalnic.eu asa procedez.

| validumitru a răspuns (pentru Lorenuta2000):

Cred ca primavara... se vede mai bine!

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Ma pregatesc cu dragg happy

| dghjhfgk a răspuns:

Stand in pat cu haine groase si pe calculator

| Skruci a răspuns:

Ce e aia curatenie straight face? laughing

| Bloopies a răspuns:

Am facut curatenie! Gata big grin

| Pasaredenoapte a răspuns:

Cu ajutorul masini de spalat.

| raresu12 a răspuns:

Triumf

| Thau_Iry_1994 a răspuns:

Cu vremea asta masi pregati cu ghete si haine groase

| BibiRose a răspuns:

Pai, eu fac curatenie in fiecare zi.

| validumitru a răspuns:

Arata din ce in ce mai bine! Nu ma primiti si pe mine in echipa voastra?