| mami a întrebat:

Cuptorul cu microunde functioneaza dar nu mai incalzeste, care poate fi cauza? Service nu am in apropiere ca locuiesc la tara. Cine ma poate informa si ajuta a-l repara?
Va multumesc anticipat pentru ajutor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai, ti-am spus, poate fi magnetronul sau daca il deschizi vei observa ca are o siguranta fuzibila, un tubulet alb pe care daca il desfaci va cadea si siguranta. De obicei se arde aia, insa... poate fi si mai grav. Cel mai bine mergi la un specialist.

8 răspunsuri:
| mami explică:

Motorul functzioneaza, becul in interior se aprinde, farfuria se invarte in sensul acelor de la ceas doar ca scot mancarea rece dupa ce se aude clopotzelul

| mami explică:

Nu este pe dezghetzare, l-am pus pe toate puterile de incalzire chiar si pe dezgh.

| mami explică:

Na dragii mei am tras suba de pe cuptor, glumesc, am verificat siguranta si este arsa, problema este ca am gasit siguranta de de 5KV si 1A iar cea arsa este de 5KV si 0, 7 A oare are ceva daca siguranta este cu 0, 3 A mai mare avand in vedere ca MW are 3 ani de functionare?
locuiesc in Gurahontz jud Arad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te inteleg Fii mai explicita, cum adica functioneaza dar nu mai incalzeste? Ori functioneaza, ori nu.Si oricum, chiar daca ti-as spune eu ce are, tot nu il poti repara singura, asa ca cel mai indicat este sa mergi la un centru specializat si sa-l repari.Stiu ca iti ia mult, insa nu ai alta varinata. Poate sa fie chiar magnetronul, cine stie? Sau doar siguranta fuzibila de pe grila.

Alte răspunsuri
| kllass a răspuns:

Poate e pe dezghetarehappy

| kllass a răspuns:

Ctrl+Alt+Delete... o sa functioneze ca nou.happyAcum fara gluma ori asculti de, eu_o_mare_enigma si incerci sa-l remediezi ori ne spui pe unde stai sa vedem ce gasim in ajutorul tau cu ajutorul lui googu.