| manuilegal a întrebat:

Daca iei un fir de trandafir alb si il ti 1 zi intr-o calimara cu cerneala e adevarat ca acest trandafir isi ia nuanta de albastru?

Pun aceeasta intrebare deoarece se apropie ziua prietenei mele si as vrea sa ii daruiesc un trandafir albastru! Astept raspunsuri serioase

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da intr-adevar asa este pune trangafirul intr'o cutie sau ceva inchis si lasa-l o zi 2 si o sa se faca albastru ...sau daca trandafirul este rosu si il pui in cerneala se va face mov iar daca e alb se va face albastru...

6 răspunsuri:
| IulianDep a răspuns:

Nu stiu daca o sa iasa albastru insa cu siguranta o sa isi schimbe culoarea. Pune colorant alimentar, mai degraba ca sa nu se ofileasca floarea. Sau daca pui cerneala pune si pliculete din alea ca sa nu se vestejeasca.

| Lora a răspuns:

Nu stiu nu cred dar poti incerca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate,
Adica daca ti de ex, mana acolo te colorezi nu? sau alt obiect!
Banuiesc ca da. Poti incerca, ar iesi f frumos...

>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cumpara un trandafir albastru si nu mai ai batai de cap, dar pentru. curiozitatea ta poti incerca.

| edy132 a răspuns:

Da, am auzit de la prieteni ca asa se procura trandafiri albastri. Deoarece ei nu cresc de culoare albastra.

| Maria_8895 a răspuns:

Da asta este. Dar daca vrei sa fie albastru aproape complet, ai nevoie de multa cerneala.