| lady_5441 a întrebat:

Se apropie ziua mamei mele si nu stiu ce sa ii daruiesc
Dau funda love struck

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Mama ta nu va pretui decat lucrul facut din inima, crede-ma.Nu-i va merge chiar atat de mult la inima un parfum scump.Sigur ca ii va placea daca ii vei lua parfumul, dar se va gandi ca l-ai luat repede, fara munca.In loc sa-i cumperi o felicitare, poate ii faci tu una manula si foarte frumoasa cu pietricele colorate imagini...etc.Poti de asemenea sa ii iei o brosa micuta si frumoasa, poate cu o floare o broscuta, un ghiocel.Lucuri din acestea mici ca brosele ii poti lua, dar de parfum nu se va incanta foarte tare pentru ca nu e chiar facut din inima.Lucurile mici sunt mai frumoase ca alea mari.

6 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Ziua Mamei este una in care ne amintim cat de importanta este fiinta care ne-a dat viata si care ne-a fost alaturi in fiecare clipa. Daca economiile tale sunt aproape de zero si nu iti permiti sa iei un cadou care sa exprime toata iubirea si respectul pentru mama ta.

Uite un top 5 cu surprize care i le poti face mamei tale:

1. Masa in oras
In mod normal, sa iei masa in oras nu intra in categoria "lucrurilor ieftine". Ziua mamei face insa o exceptie. Cauta un restaurant cu o oferta de ziua mamei. Asa vei scapa cu siguranta mai ieftin, iar mama va fi fericita pentru timpul petrecut cu "puiul ei".

2. Portret de familie
Cauta prin fotografiile de familie recente si alege-o pe cea mai frumoasa. Du negativul la un centru de proceasare foto si roaga-i sa o mareasca, apoi du-o la inramat. Pentru cativa lei vei face pentru mama un cadou de care isi va aminti intotdeauna cu placere.

3. Un mic rasfat
Fiecare mama are mici placeri pe care si le refuza pe motiv ca "nu e cazul sa arunc banii pe nimicuri". Poate ca e vorba de o anumita marca de sampon, o revista sau niste bomboane de ciocolata. Afla ce si-a refuzat mama ta si apoi cumpara acel lucru pentru ea.

4. Flori
Buchetele de flori sunt frumoase insa nu rezista foarte mult. Pentru un cadou cu o "viata" ceva mai lunga alege un ghiveci cu flori. Pentru un dar si mai ieftin de atat, ai putea chiar sa cumperi seminte de flori pe care sa le impachetezi dragut si pe care sa le plantati apoi impreuna.

5. O mica pauza
Fiecare mama are nevoie din cand de o zi libera. Daca esti destul de mare ca sa te ocupi de treburile casnice (pregatirea cinei, spalatul de vase etc.) acest cadou este perfect pentru tine.

| aliceinchains a răspuns:

Bună,
Ce zici de un parfum, o brățară...sau ceva de îmbrăcat, că îi știi gusturile.
Spor. Zi faină.

| Ananas2 a răspuns:

Un ceas frumos
niste cercei si un pandantiv
o orhidee in ghiveci
o fusta sau un tricou

| pitcrv a răspuns:

Io iti propun ceva prin care sa o surprinzi,
du-te la o cofetaria sh ia un tort mai roaga pe cineva din familie sa te ajute, pune pe el lumanarere sh cand intri pe usa cu complici sa ii cantati la multi ani

| onutzika a răspuns:

Eu i-am luat mamei un pandantiv in forma de inimioara,inauntru am pus poza cu mine si cu ea, suna a cliseu, insa a fost placut surprinsa de gestul meu.Cumpara-i ceva pe care sa-l poarta permanent cu ea,pandantive,un lantisor, un ceas, ceva de genul asta. gestul conteza.sh in primul rand spune-i ca o iubesti... funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dus-o la salonul de manichiura. A fost super incantata (mai ales ca ea merge f. rar) PWP :*