| mirelvoicu a întrebat:

Daca trebuie sa alegi intre un instant de apa calda pentru cada si un boiler electric ce ati alege? E pentru o baie destul de mica la bloc. Ce ati recomanda?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca spatiul e redus, evident un instant, chiar daca un boiler mare ar fi mai sigur si mai eficient.

| cristi202 a răspuns:

Instant. Daca apa din boiler e gata, e simpatica treaba daca esti la dus bine sapunit happy.

| relian a răspuns:

Daca ambele is electrice,e mai bun boileru, ala instant nu prea face fata la cada la dus, sa faca baie mai multe persoana una dupa alta etc.
Dar poti pune un instant pe gaz, cumperi o butelie si ai rezolvat problema, o sa iesi si mai ieftin cu gazu comparativ cu curentu electric.
Desigur curentul electric ar fi ideal dar deocamdata este cea mai scumpa energie

| Wr3nch a răspuns:

Niciuna nu is grozave. Instant daca reteau electrica e in stare buna.

| 9Florin9 a răspuns:

Un boiler de vreo 40-50 litri e cea mai buna optiune.

| TheMaker a răspuns:

Pentru spațiu mic este ideal un instant, dacă permite instalația electrică. Dacă instalația electrică e slabă, a doua opțiune este boilerul. Personal, aș opta din prima pentru boiler.