| Cumatru_Cosu_1987 a întrebat:

Daca vorbesti cu plantele sau le pui muzica, cresc mai repede. Am vazut de pe siteul asta:
http://prietenas.ro/stiai-ca/florile-si-muzica/
Am cautat pe net si am vazut ca exista cateva experimente in care s-a putut concluziona ca este adevarat.
Tu vorbesti cu plantele? Le pui muzica? Si daca da, ce gen? :D

Răspuns Câştigător
| Mirela77 a răspuns:

Da am auzit ca este real.Am vazut un reportaj unde niste italieni puneau muzica simfonica viei ca sa creasca mai bine.Ei sustineau ca vinul obtinut este net calitativ superior fata de productiile anterioare.Sunt o iubitoare de flori si consider ca ele au nevoie de apa, lumina si ...multa dragoste!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu muzica nu am probat, dar pot sa te asigur ca multe plante, mai ales flori, daca le iubesti cu adevarat, te vor intelege.Mult noroc.