| anonim_4396 a întrebat:

De cati bani as avea nevoie sa renovez o camera? as dori sa schimb doar, perdelele, mobila, patul si covoarele?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De la 1700 RON pana la... nici nu stiu cat. Pentru minim am socotit asa: perdea 2x17, 5 RON (Jysk), galerie perdea 25 RON (Praktiker), dormitor complet+saltea 1250 RON (Praktiker), covor 340 RON, cheltuieli de transport 50 RON.
Calculul se schimba cand vrei alta calitate, de exemplu mobila poate costa cateva mii de euro (am vazut chiar si saltele la 1000 de euro).

| psiholoaga a răspuns:

Eu am renovat camera acum 2 ani cu parchet, ghips-carton, mobila, perdele, tot. A fost 7000 lei pe atunci. Banuiesc ca ajungi la 4-5000 cu ce vrei tu.

| mioara a răspuns:

3000euro

| andreutz a răspuns:

Doar o camera? pai aproximativ 3000 ron...acum depinde si ce mofturi ai tu...

| csintalan a răspuns:

... exact de bani conform pretentiior tai,...

| MihaiA a răspuns:

Depinde ce mofturi ai.
Pentru mobila iti recomand sa mergi la un depozit de mobila, e unu cum te duci spre cimitiru` ghencea Tamilia se numeste, ieftina de tot.
Perdea, te duci in Europa sau in Dragonu` rosu, iesi la fel de ieftin. Patul ( tot la comanda la tamilia ) Saltele, cauta ceva bun ca pe ele dormi tongue In jur de 2000 2500 de RON, pentru o camera facuta cu bun gust, si cu lucruri frumoase. Daca ai destui bani, limita nu exista. poti sa-ti iei pat si mobila de mii de eurolaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam 3000-4000euro, poate si mai mult depinde ce-ti doresti dar daca e camera ta, odata o faci si te simti bine, e locusorul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa o faci superba ar trebui cel mult 100 de milioane (lei vechi)

| alexzender a răspuns:

O camera.thinking Pt un om cu o conditie materiala normala. ar ajunge 40000-4500 ron.happy cu 3000 de ron iei doar mobila si perdele Andreiwinking

| alexzender a răspuns:

Banuiesc k nu iti trebuie 10 covoare pentru o cameralaughing 1 cred ca e de ajunswinking