| Augustin_Crisan_1995 a întrebat:

Asi dori renovez o camera cam cat m-ar costa gletuita si faruita camera 5/5

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde din ce materiale sunt facute peretii si tencuiala, respectiv tavanul.
Daca s-a lucrat cu tencuiala cu var si nisip aplicat pe caramida sau piatra, iar tavanul cu trestie, atunci refacerea completa poate costa chiar si 2000 lei sau chiar mai mult. Putini mai sunt meseriasii care stiu sa faca bine o asemenea lucrare.
Alte variante "ieftine" le poti scoate chiar si la cateva sute de lei, dar calitatea va fi pe masura.

| MeraO a răspuns:

Calculeaza cati mp are camera, tavan si pereti si apoi vei gasi atat pe sacii de glet si pe lavabila cam cat intra la mp. La gletul meseriasului de ex intra 0, 5-1 kg/mp si la lavabila uite aici https://www.dedeman.ro/....../p/5013556