| Wuhong a întrebat:

De ce se lipește electrodul de sudură?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se lipeste deoarece nu il folosesti corect, respectiv nu pastrezi distanta fata de obiectele sudate.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de electrodul cu care sudezi, unghiul in care abordezi sudura si nu in ultimul rand amperajul folosit la tipul de electrod.

| minrest a răspuns:

Amperajul mare, probabil. Stai putin. Sudura se invata; nu e suficient sa cumperi un transformator si sa citesti cartea tehnica. Trebuie sa inveti sa sudezi; se invata destul de greu.