| mariusrocstar a întrebat:

sa ma ajute cineva va rog.si pe mine.am cumparat un invertor sudura marca prestotig 165 saf si de pornit porneste.dar abia aprinde electrodul de 2.5 supertit deci nici nu se poate suda cu el ce ar putea sa aiba.sa fie tranzistori nu stiu va rog cineva sa imi dea un sfat. tensiuna pe borne o am 52v deci forta e 0 trimiteti va rog un mes va multumesc

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Deși e mult prea târziu un răspuns (corect era să fie ștearsă o întrebare așa veche la care nu s-a răspuns în timp rezonabil pentru a fi util) - un produs nou, care nu funcționează corect trebuie reclamat la service s-au schimbat la magazin (dacă se acceptă).