| anonim_4396 a întrebat:

De ce se usuca copacii?

Răspuns Câştigător
| sufletel13 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie tuns! toate crengile si crengutele care cresc in jos sau spre interioru copacului trebuie taiate mai ales cele uscate oricat de mari ar fi!

5 răspunsuri:
| mami a răspuns:

De batranete, de boli, de prea multa apa, de seceta, de radiatzii, de sol neadecvat cerintzelor copacilor

cristian
| cristian a răspuns:

Se usuca din cauze multiple:schimbari climaterice, ploi acide si poluare, seceta, radiatii cosmice.

| psiholoaga a răspuns:

De dor.

| csintalan a răspuns:

O intrebare cu multe raspunsuri, dar unul este de neglijenta omului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu au apa