| Zuse a întrebat:

De la ce vine prescurtarea DIN la mastile de sudura?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De la standardul in baza caruia a fost clasificată, standard emis de Deutsches Institut für Normung (DIN), unul din cele mai importante institute de standardizare din lume.

| darrio2007 a răspuns:

Sunt niste standarde care trebuiesc indeplinite pentru a putea fi folosite intr-un anumit domeniu. Dar tu fiind in necunostinta de cauza, jignesti ca la usa cortului.

| darrio2007 a răspuns:

Alo, gara. Asa ceva poti cauta si tu. Daca tratezi TPU ca pe un gunoi, ce cauti pe aici? Cauta raspuns in alta parte daca nu-ti convine. Sunt de 11 ani pe site si am intalnit multi, ca tine, care pot gasi un raspuns pe Google, cu usurinta, iar aici fac pe nedreptatitii.

| darrio2007 a răspuns:

Mai, baiatule, nu fi mojic, ti-am raspuns ce stiu. Daca tu esti greu de cap, e problema ta. Vad ca arunci cu noroi in toti cei care ti-au raspuns pana acum dar nu te-au raportat. Eu am sa o fac.

| Mopmop a răspuns:

Uite de asta suntem unde suntem ca natie... omul iti explica ceva si tu nici macar nu ai bunul simt sa citesti link-ul dat. Asta primo, secundo pui etichete inainte de a vedea ditamai afisul care il porti!

| Mopmop a răspuns:

Cu tot respectul cuvenit, ai deschis macar link-ul? Ai citit si inteles ce scrie acolo?