| MariaMirabell a întrebat:

De unde as putea sa -mi procur seminte de plante aromatice care sa le cultiv in gradina mea si sfaturi despre cultivare cules si valorificare a lor?

Răspuns Câştigător
| prisacarul56 a răspuns:

Adevaratele seminte de plante aromatice le gasesti in piete, la batranele de la tara care mai fac un banut din plante medicinale, aromatice, seminte.Aceste batrane detin seminte sanatoase, curate, seminte pe care le selectioneaza de generatii.Si sa stii ca o batranica din asta e o adevarata enciclopedie in domeniu.Vei afla lucruri despre aceasta activitate cat nu incap in zece site-uri pe net.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se gasesc plicuri cu seminte la aproape orice magazin. Hipermarketurile sint pline. Pe fiecare pachet sint instructiuni de semanare, plantare, etc. Cit despre valorificare... nu stiu. Faceti un contract cu un magazin alimentar, sau prin piata de legume.

| Mihaela1964 a răspuns:

Statiunea de Cercetare Dezvoltare pentru Legumicultura Bacau, Statiunea de Cercetare – Dezvoltare pentru Legumicultura Buzau, Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare Agricolă Fundulea.

| LollypopMe a răspuns:

Le puteti cumpara de la orice magazin de seminte sau de la magazinele gen Bricostore!