| dbigiu84 a întrebat:

Ma plictisesc si am decis sa cresc o planta.Decorativa de oricare doar s-o cresc dintr-o samanta.Ce seminte pot pune in ghiveci in luna august si sa si dea roade ( fara plante aromatice ) :]].Dau funda

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai putea încerca să pui un curmal.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si daca tu te plictisesti acum, ai decis sa plantezi ceva. Dar nu acum, mai incolo :/ cum vine asta? laughing

Oricum, pune orice si o sa iasa. Daca puneai iarna, trebuia tinut in casa. Insa nu merge asa de repede. Si de altfel nu stiu daca merge asa de bine doar cu o samanta. Incearca mai multe si iei dupa excelsul de fire.

Incearca o rosie happy. Eu de exemplu, am pus in ghiveciul cu cactusul meu (pe numele lui mic Mather F**ker John) niste seminte de ardei, la misto (ardei cumparat) si a iesit. Acum e ditamai si astept sa dea ceva ardei sa vad ce gust au laughing

| Sonia822 a răspuns:

FASOLE laughing E cea mai la indemana. Creste si vrejul...dar daca te plictisesti, mai bine iti iei pisica, ca altfel si planta se va plictisi cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că dă nicio plantă roade așa repede... poți să încerci să pui plante de grădină mai rezistente, dar eu îți zic să iei niște puieți sau cum le zice de la florărie, am văzut și la supermarket

| GouDidodino a răspuns:

Castraveti