| krazycrissu a întrebat:

De unde pot sa cumpar un bonsai acer palmatum(artar japonez)sad?(sunt din Bucuresti )

2 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Un bonsai adevarat se face in zeci de ani cu multa munca si tehnici si nu cred ca ti-ai permite financiar sa cumperi unul. Insa poate vrei un puiet intr-un ghiveci traditional de bonsai, care practic trebuie sa-i gasesti samanta. Probabil la gradina botanica, sau am mai vazut artari japonezi pe cheiul Dambovitei in zona Eroilor. Bafta!

| VladimirPutin a răspuns:

Grădina botanică