| kayla a întrebat:

Deci am un palton si pe eticheta e un simblol 30 taiat si alaturi scrie Do Not Wash. trebiu sa duc la o curatatori sau stiti cum altcumva o pot spala?

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Nu se spala la temperatura de 30 de grade. Eu am bagat un palton la masina si a iesit de acolo ca o punga de sifonat. Nu am putut sa-l mai calc sa-l fac sa arate ca inainte, a trebuit sa-l duc la o curatatorie. Du-l la curatatorie, ei stiu mai bine cum sa il curete si nu e scump.

2 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Nu trebuie sa-l speli.
Obligatoriu trebuie sa-l duci la curatatorie.

| distinct a răspuns:

Sunt si masini de spalat care au programe manuale, un exemplu ar fi http://www.electroreview.ro/beko-wmb60811-modelul-ieftin-de-la-beko/ care este si ieftin