| smaranta a întrebat:

Din ce se poate construi un garaj cu forte proprii cat mai ieftin si usor?

Răspuns Câştigător
| mcclaude a răspuns:

Structura de lemn cu OSB.Acoperisul intr-o singura apa, peste OSB montezi sindrila bituminoasa sau onduline.Peretii laterali ii poti proteja cu lambriuri PVC.Simplu si rapid. Pardoseala poate fi din beton sau doar pietris, sau zgura, asfalt recuperat.

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Efectuati o schita, conform dimensiunilor garajului dorit, cel mai economic ar fi o constructie metalica, pe scheletul acestuia de jur înprejur pune-ti scandura, deasupra pe stingii de lemn puneti tabla ondulata.

daniela
| daniela a răspuns:

Tabla c utata sau pereti sandwich tip OLTPAN

| mioara a răspuns:

Din tabla zincata cu cornier.

| smaranta explică:

Si trebuie turnata si o fundatie sau?

| mcclaude a răspuns:

Daca torni fundatie nu mai este ieftin, si ai nevoie de autorizatie de construire.