| chiftelutacrocanta a întrebat:

Domne m-am gandit sa cresc vreo 500-1000 de prepelite si vreo 50 de capre saanen cu ajutorul lui Dumnezeu sa ajut si eu bolnavii pe lumea asta dar vreau si parerea voastra cam ce prepelite is cele mai bune la ouat si cate oua face ea pe an? cat costa un ou de prepelita? in ce mediu sa le tin si cat de mare sa fie incaperea? se merita sa iau capre saanen? poate reusesc sa fac ceva banuti din ele si totodata sa ajut lumea dandu-le mai ieftine saracilor sau bolnavilor oua si lapte pentru diferite tratamente...cu banii castigati de pe OUA SI LAPTE vreau sa investesc in gradina pentru provizii de iarna pentru intreaga familIe.dau funda mersi

1 răspuns:
| nutuxcristian a răspuns:

Mergi la un medic veterinar, sau la o farmacie de profil si intreaba ceea ce iti trebuie.