| Ushhher a întrebat:

Buna ziua
Eu de cand eram mic am vrut sa devin doctor si am ales medic ginecolog. Dar mie imi plac foarte mult animalele si vreau sa fac o ferma dar ce ferma (ce fel de tip si cu ce animale) da un randament bun?
Eu zic ca ferma de prepelite, deoarece se cauta foarte mult ouale de prepelita si cea cu lapte de capra fiindca si eu cand eram mic, mi-a zis mama ca imi lua lapte de capra fiindca contine foarte mult calciu si vitamine
Eu aleg ferma de capre si oua de prepelite dar dvs ce imi recomandati?

11 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu esti nici primul, nici ultimul care are ideea asta. Ai nevoie in primul rand de bani, bani multi. Ai nevoie de oameni care sa ajute (nu te poti ocupa singur de o ferma de capre de exemplu). Nu esti nici primul, nici ultimul care s-a gandit la asa ceva. Cunosc 2 cazuri. Persoane la fel de entuziaste ca tine, au pierdut o groaza de bani si nu si-au amortizat nici macar cheltuiala.

| Ushhher explică (pentru Minks):

Dar care da un randament bun?

| AtateaConditii a răspuns:

Oile, dau si lapte si blana, iar balega lor e folosita totodata ca un fertilizator natural. Eu as vrea ferma de cailove struck nu stiu ce foloase aduc dar imi plac ca sunt asa frumosi si au un corp atletic.

| Ushhher explică (pentru AtateaConditii):

Am un coleg a carui tata lucra la o ferma de cai. cand crestea un cal (din aia de curs) il vinde cu 10-15 mii de euro, deci zic ca este si avantajos

| AtateaConditii a răspuns (pentru Ushhher):

Dar ca sa iti deschizi propria ta ferma iti trebuie bani multi, nu? Tu ai? As vreau si eu sa imi fac si nu stiu exact ce mi-ar trebui si cum.

| Ushhher explică (pentru AtateaConditii):

Tu ce ai vrea mai exact?

| AtateaConditii a răspuns (pentru Ushhher):

Ferma de cai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
E bună ideea cu ferma de prepeliţe.
http://www.uirebit.ro/......elite.html
Te pup!

| diabolykull a răspuns:

Afacere cu iepuri, in plus e o carne cu putine lipide si are cautare

| Sebastian9870 a răspuns:

Eu iti recomand om ferma de bovine pentru ca dau mult lapte si poti trmite laptele la o fabrica de iaurt si se castiga bine!