| asaasa a întrebat:

Doresc sa cumpar un aparat(cuptor) de facut paine(pentru casa). Si-a cumparat careva? Se merita?

10 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Da, eu am cumparat un cuptor de fabricatie sarbeasca, se numeste smederevo, pe lemne, sotia este foarte multumita de el, coace prajituri, cozonaci, paine, mai cate o friptura la tava, sunt mult mai gustoase toate preparatele fata de aragazs-au cuptor cu microunde. Merita cu prisosinta.

| BUBULINA a răspuns:

Am eu, mai bun e pentru framantat de cat pentru copt
sa faci o paine cu masina la aparatul meu dureza 3 H, acum depinde poate si de marca nu stiu...
am renuntat sa mai fac la masina si o fac la cuptor
la masina, painea iese crocanta deasupra si frageda in mijloc... nu am de ca zic iese o paine de nota 20
dar timpul e cam mare pentru o singura paine
asta e parerea mea
app daca faci paine sa ii pui deasupra si mac, chimen, miezi de seminte
mie imi place ceea cu tarate

| BUBULINA a răspuns:

De acest tip de masina vb?
http://www.choicebrand.ro/......paine.html

| MihaLoveYou a răspuns:

Se merita, poti face si cozonaci cu el, si-au cumparat strabunici mei, si am vazut si eu cum functioneaza. Nu e greu de "manevrat" si iese o paine super buna si moale, e mai eficient decat sa cumperi de la magazin (parerea mea).

| hapy a răspuns:

Nu faci economie de bani, dar iese o paine ca la mama acasa daca ii pui faina buna! merge calda cu zahar si vin rosu de tara(calavie)!

| corina_4591 a răspuns:

Da, e foarte bun iti iese o paine foarte pufoasa si buna si oricum nu se compara cu cea din comert.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am, insa iti recomand un articol bun despre asta: http://www.cerecomand.ro/culinar/moulinex-ow2000/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E buna, si eu am dar dureaza 3 ore pana e gata. Cum spune si bubulina e mai buna pentru framantat... Mie imi place mai mult painea care o face mama ''de mână'' happy, la cuptor parca nu are gustul ala, seamana mai mult cu cea din magazin.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bun din toate punctele de vedere

| hasegawa a răspuns:

Sincer arnci banii degeaba, ai sa-l folosesti la inceput si doar atat.Al meu are programe si programe de la 1H la 4H jumatate, normal ca painea iese atat cat sa o mananc doar eu fara sa mai ajunga si la altcineva, este prea mica si sincer nici nu are un gust asa de bun