| Eclectica a întrebat:

Seara bună! Intrebare mai ales pentru fete. V-ati cumparat careva aparat pentru epilare definita? As vrea sa-mi cumpar unul, in jur de 500 de lei, dar nu stiu daca merita, daca isi face treaba unul așa mai ieftin. Sau numai alea scumpe sunt bune, ori la salon? Chiar daca mi-ar lua 20 de sedinte, daca le fac acasa, de banii astia, mi-ar conveni. Multumesc pentru orice sfat din experienta si nu pentru promovare produs/salon.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum am spus, pentru cei peste 40 de ani este mai eficient, fiindca parul oricum nu mai creste atat de des, dar atat fiica-mea cat si fii-miu au incercat aparatul si nu au fost multumiti decat pe moment.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am unul folosit de fii-mea, platit cam $1200 pe el, nu-i bun de nimic!
Apoi a fost la un centru deramtologic si si-a facut epilare defitiva cu laser care a tinut-o doar 1 an de zile si parul a inceput sa-i crasca din nou.
Dupa cum stim, parul creste hormonal, indiferent de ce-i facem noi, intarziindu-i cresterea, el tot continua s acreasca, mai ales daca esti pana in 40 de ani, cand hormonii sunt foarte activi.

| Eclectica explică (pentru Violleta2022):

Hmmm, imi pare rau sa aud asta. Totusi sunt multe persoane care sunt foarte multumite. PErsonal cunoasc care au scapat de par definitiv, le mai creste doar un fir pe ici pe colo dar atat sau se mai duc o data pe an. Pana la urma, daca radacina firului este distrusa, in mod normal, nu ar mai avea cum sa creasca. Eu am peste 40 de ani, am fire rare dar nu mai am rabdare sa ma epilez cu aparatul sau sa merg la 3 saptamani la epilat cu ceara si de aia mi-as lua aparat. La 1.200 de dolari nu a fost bun?! M-ai pus pe ganduri. Multumesc pentru raspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eclectica):

Dupa cum am spus, pentru cei peste 40 de ani este mai eficient, fiindca parul oricum nu mai creste atat de des, dar atat fiica-mea cat si fii-miu au incercat aparatul si nu au fost multumiti decat pe moment.

| relian a răspuns:

Epilare definitiva nu exista,daca ar fi existat nu ai mai vedea femei cu par pe ele laughing ma refer in afara de cap.
Nici daca te epilezi cu laser si tot nu este definitiv,parul ala nedorit parca deal dracu creste,iti face in ciuda laughing
Dar asa se intampla, pe masura ce trec anii, parul dorit cade, ala nedorit creste de zici ca este iarba laughing
Acum pe bune, f greu spre deloc se poate elimina definitiv un fir de par.
Cauta si citeste, gasesti pe net explicatii si raspunsuri destule.

| Frank51 a răspuns:

Logic că funcționează dar probabil nu la acelasi randament cu cele scumpe, exact referința cu mai multe ședințe. Ai grijă totuși să iei ceva testat și cu reviewuri atât din partea oamenilor cât și din partea unor specialiști.

| Genevaaa a răspuns:

Aparatul costa vreo 6000 nu 500 lei.

| Eclectica explică (pentru Genevaaa):

Sunt si cu 448 lei, am vazut pe net....nu cele cu smulgere fir, cu laser, pulsatii etc...Dar nu stiu daca merita, chiar daca in mai multe sedinte.

| Vasilicamosbatran a răspuns:

Mi s-a sters intrebarea.
au fi crezut astia ca e la misto.
ziceam ca ma simt foarte rau si ca ma duc spre spital cu salvarea.
revin cu update
am baut apa intra-devar

| Eclectica explică (pentru Vasilicamosbatran):

Du-te, tin pumnii, sa-mi scrii!