| anonim_4396 a întrebat:

Draperiile aurii vi se par de prost gust sau frumoase? Sunt in mare dubiu...

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In unele case sunt de prost gust, in altele intregesc atmosfera placuta.

Bula
| Bula a răspuns:

Draperiile aurii s-au folosit in trecut pentru ornamentare la "case mari". A fost simbolul bunei stari financiare a proprietarului.
In ziua de azi nu mai este la moda, dar se asorteaza foarte bine cu mobila stil, de epoca, intr-o casa veche (nicidecum intr-o locuinta de bloc).

| psiholoaga a răspuns:

Mie nu imi place auriul de fel. Poate daca e asa, translucida si cu o lucire aurie, poate... Dar daca e din material greoi si auriu, e nasol in opinia mea.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mie nu imi plac.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

EU CRED CA SUNT FRUMOASE, DAR DEPINDE CU CE LE ASORTEZI? EU AVEAM TAPET GALBEN, AVEAM COVORUL GALBEN, PERDEUA GALBUIE SPRE BEJ, MOBILA CULOAREA LEMNULUI.

| Parintele a răspuns:

Tziganie...

eileen
| eileen a răspuns:

Sunt foarte frumoase, dar asortate cu camera, eventual, sa fie livingul si mobila de calitate, clasica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cum le "asortezi" happy
Mie mi se pare ca merg cu o perdea maro semitransparenta, depinde ce mobila ai, ce culoare, ce model. Si acum depinde si de auriu...banuiesc ca nu e scipicios... daca nu e, eu zic ca este okwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Sunt la mare căutare, în vogă.
Deci... spor la aranjamentul locuinței.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea. k de prost gusthappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa parerea mea ssunt folosite de persoanele acelea mai de moda vechie si de persoanele care au fite in cap si spun ca sunt din aur sau chiesti din astea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele in culori aurii cer o mare atentie cand e vorba de amenajarea casei, se potrivesc caselor coloniale daca sunt auriu invechit, celor spatioase si cu un stil antic sau baroc. cele lucitoare denota o lipsa de bun gust.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista culori deprost gust, ci doar aranjamete, obiecte colorate intr-un anume fel, amestecuri de obiecte, etc de prost gust. Draperiile aurii, in principiu nu sunt de prost gust, dar pot deveni, amplasandu-le unde nu trebuie.
Se potrivesc la o casa cu mobila stil si neaparat cu inaltime si ferestre mari, cat mai luminoase (nu ferestre orientate Nord), sau la un interior avangardist, dar aici e mai mult de discutat.
Daca ai un mobilier din PAL intr-un apartament de bloc te-as sfatui sa renunti.

| meioana a răspuns:

Dc nu iti iei draperii de aur?
e tot aiabig grin...
is de prost gust.in primul rand:-&

| masly a răspuns:

Mie imi plac mult nu cred ca is de prost gusttongue nu stiu ce te face sa crezi asta?big grin