| anonim_4396 a întrebat:

Draperiile de catifea vi se par de prost gust? As vrea sa-mi pun in sufragerie, dar nu-mi dau seama cum ar arata...

5 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Tommy are dreptate, usureaza-ti munca
nu te chinui degeaba

| DMV a răspuns:

Nici un lucru nu este de prost gust. Combinatiile pot fi de prost gust.

| Tommy a răspuns:

Nu poate fi de "prost-gust". Mai ales daca asta-ti place. gandeste-te cum se intretin, trebuie realmente scuturate (k o mocheta) ori spala-te. Sunt lucruri mai moderne si mai putin costisitoare. Parerea mea e k sunt destul de demodate, dar cum am spus, important e sa-ti placa tie pana la urma. Eu am renuntat la ele. Acum am jaluzele verticale. Nu trebuie spala-te niciodata, fiind plasticate. Doar cu un pamatuf de praf din cand-in-cand si gata. Trebuie sa ne usuram munca in gospodarie k si asa sunt prea multe de facut in viata asta vitrega...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt invechite! Dar asta o spune mai bine mobila care o ai in camerawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca sunt de prost gust, numai ca este foarte dificil sa le "asortezi"la mobila din casa.sunt perdele "serioase" care merg cu mobila antica sau cu multe accesorii din inox(nu cu sticla sau mobila cu furnir). in general merg la stilul baroc. dar important este sa iti placa tie si culoarea sa se asorteze cu peretii si cu tapiteria mobilei.trebuie sa fie intr-o armonie, si mai ales iti trebuie lumina naturala, sunt foarte groase si nu lasa lumina sa patrunda ziua. iar seara iti trebuie o lumina difuza pentru a da senzatia de intimitate.