| anonim_4396 a întrebat:

E safe ca femeie să folosești o drujba pentru a tăia pomi?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde. Un pic de pericol exista si pentru barbati, daca nu-s atenti si precauti.

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu prea e treaba de femei, dar nici mare filosofie nu-i. La o adica nu e mai putin safe decat pentru un bărbat.

| darrio2007 a răspuns:

Daca se pricepe, de ce nu?

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Dar să respecte regulile de protecție a muncii.

| dullcat a răspuns:

Depinde de femeie.

| relian a răspuns:

Pomii se taie cu forfeca sau cu fierastraie, nu cu motofieresatraie ce intrebi tu.
Arborii se taie cu drujba, nu pomii. Pomi. se numesc aia care fac fructe, arborii is cei care is folositi decorativ, sau pentru lemn. Daca vrei sa tai de tot un pom, atun ci da, poti folosi sic e intrebi tu.

Daca o femeie poate taia lemne cu motofierastraul si sa fie sigur? Daca se pricepe de ce nu? Daca nu te pricepi, atunci nici ca barbat nu e recomandat sa te bagi la asa ceva.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă știi să o folosești, e safe. Dacă nu știi, atunci nu e safe (indiferent că ești femeie sau bărbat).

| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât acea femeie mânuiește bine o drujba, de ce nu?
Însă daca nu are experiența necesară, de preferat ar fi sa stea cuminte big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da!
Doar sa ai forta necesara pentru a o manipula corect!

| literallythesamebruh a răspuns:

E safe pentru oricine știe să folosească astfel de unelte. happy

| ILoveBlackCats a răspuns:

Pai nu e 100% safe pentru nimeni, dar daca stii sa folosesti

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Da. Si toporul sa despici lemne.