| timidu89 a întrebat:

Prezervativele dupa ce expira mai sunt safe sa le folosesti?

Răspuns Apreciat de Editori
| Iunicu a răspuns:

Latexul este un produs natural biodegradabil și perisabil.
Nu este importanta numai perioada de valabilitate ci și condițiile de păstrare.
Nu lași prezervativele în torpedoul mașinii și nu porți mult timp în buzunare lipite de corp. Căldura și frigul excesiv le degradează.
Este de preferat să îl folosiți cat mai curând după achiziționare.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, sunt șanse mai mari să se rupă sau să se slăbească latexul. acum că nu expiră fix în ziua aia, e clar că doar nu e aliment, și nici alimentele nu expiră în ziua când scrie pe cutie, dar nici la 1 an-2 de la data expirării...

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul scurt, clar si concis este un cat se poate de categoric NU.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci există riscul să se rupă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.