| Adyspeed a întrebat:

E vreun zugrav pe aici? cu cat se mai plateste metrul patrat de finisat cu glet, lavabil?

Răspuns Câştigător
| 9gygy a răspuns:

Preturile difera foarte mult. depinde cum e dat gletul, mai depinde si de "omenia meseriasului"... Dar, in mare din ce am inspectat in revistele de amenajari, pretul pentru doua straturi de glet plus doua de lavabila este de 12-13 lei.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de perete. Daca inainte a fost huma, eu iau alt pret, pentru ca huma e pacatoasa daca ramine pe perete (nu tine noua zugraveala), si peretele trebuie tratat cu grija la curatare si spalare, alt pret daca a fost var, cind peretele trebuie curatat si spalat, sau lavabil, cind nu e neaparat necesara curatarea si spalarea. La huma - 18 Ron/mp, la var - 15 Ron, la lavabil - 8 Ron.