| LittleZyzy a întrebat:

Exista vreo cale sa scot petele de rugina de pe un lucru alb?

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Da, poti sa le scoti cu zeama de lamaie. Stoarce o jumatate de lamaie direct pe pata si lasa sa stea 10-15 minute. Clateste cu apa rece apoi repeta operatiunea si pune haina patata sa stea peste noapte in Ariel.

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Depinde cat de mult a intrat rugina in tesatura incerca cu Vanish sau cu o solutie concentrata de detergent Ariel si apa direct pe pata

| machupicchu a răspuns:

In cazul in care petele sunt mai vechi, nu se scot cu nimic. Dar, pentru a le face mai putin vizibile, incearca cu ACE si fii atenta la concentratie...Eu am albit petele folosind ACE de mai multe ori... l-am tinut in solutie. l-am limpezit bine... l-am uscat, am repetat aceste operatiuni de 3-4 ori... succes...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Foarfeca - rezultat garantat! (imi pare rau dar nu se prea pot scoate altfel)

| LittleZyzy explică:

Cu Vanish am incercat si nu le-a scos in totalitate.

| Tommy a răspuns:

Cu parere de rau, dar afla k adevarul este k NICIODATA. Rugina e o pata "foarte pata".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu vanish...la mine le-a scos pe toate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeama de rabarbar